11 yaşındaki Gökçesu kemanıyla depremzedelere moral veriyor

Adıyaman’da küçük yaşta keman ve bağlama dersleri alan Altınşehir İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Gökçesu Özdemir’in oturduğu binanın duvarları 6 Şubat’taki depremlerde yıkıldı.

Ailesiyle Adıyaman Üniversitesi Stadyumu içinde kurulan çadır kentte yaşamaya başlayan Özdemir, kendisi gibi depremzedelere moral vermek istedi.

Özdemir, duvarları yıkılan binadan sapa sağlam çıkarılan kemanıyla Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ait Gezici Kütüphane aracılığıyla çadır kentlerde kemanıyla mini konser vermeye başladı.

Deprem anında ablasıyla odasında olduğunu anlatan Özdemir, “Oturduğumuz bina sallanmaya başladı. Ablamla yatağın kenarına eğildik. Duvarlar yıkılmaya başladı. Sarsıntı bittikten sonra babam ve annem bizi alarak koşarak apartmandan ayrıldık. O anda kimisi anne, kimisi baba diye bağırıyordu” dedi.

Özdemir, küçük yaştan itibaren keman ve bağlama eğitimi aldığını dikkat çekerek, “Kemanım ve sazım vardı. Annem ve babam buradakilere moral vermem için kemanımı enkazın altından çıkardı. Sazım kırılmıştı. Ama kemanım sapasağlamdı. Kaldığımız yere Gezici Kütüphane geldi. Onların desteğiyle depremzede çocuklara ve ailelere moral olsun diye konser vermeye başladım” ifadesini kullandı.

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gezici Kütüphanesi görevlisi Hasan Göker de “Gökçesu keman çalarak buradaki diğer akranlarını kültür ve sanatla buluşturuyor” diye konuştu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir