İsmail Kartal Süper Lig’e, eski takımıyla dönüyor!

İsmail Kartal yeniden sahalara dönmeye hazırlanıyor. Son olarak Fenerbahçe’yi çalıştıran deneyimli tenik adam, Jesus’un gelişi sonrası takımdan ayrılmıştı. Birçok takımı reddeden başarılı hoca, yeni bir maceraya atılıyor. Süper Lig ekibi, yeni sezonda teknik direktörlük koltuğuna İsmail Kartal’ı getirmeyi düşünüyor.

Fenerbahçe’deki son döneminde başarılı bir perfomans sergileyen tecrübeli teknik direktör, 2023-24 sezonunda yeniden sahalara dönmeyi planlıyor. Daha önce birçok kulübün teklifini reddeden İsmail Kartal, Akşam’ın haberine göre 18 yıl sonra eski takımıyla anlaşabilir.

Çalımbay’ın yerine Kartal

Sivasspor, sezon sonunda ayrılacağını açıklayan Rıza Çalımbay’ın yerine İsmail Kartal’ı göreve getirmeyi düşünüyor. Kırmızı-Beyazlılarda yönetimin ilk hedefinde başarılı hoca var.

Son dönemde teknik direktör istikrarıyla dikkat çeken Sivasspor, İsmail Kartal’a uzun soluklu bir sözleşme önerecek. Çalımbay ile 3 sezondur Avrupa kupalarına katılma başarısı gösteren Sivasspor, İsmail Kartal ile bu ivmesini sürdürmeyi planlıyor.

Sivasspor’da yönetim, 2004-05 sezonunda da takımı çalıştıran İsmail Kartal’ın görev için en uygun isim olduğunu düşünüyor. Yiğidolar, Rıza Çalımbay’ın vedasının ardından Kartal ile resmi adımları atacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir