İYİ Parti Milletvekili Aday Listesi Açıklandı: 9 İlde Aday Çıkarılmadı

İYİ Parti 28. dönem milletvekilleri aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu. 9 ilde CHP ile ortaklığa giden İYİ Parti aday çıkarmadı.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır ve İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, aday listesini YSK’ya teslim ettiler.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, burada yaptığı açıklamada, ‘Millet İttifakı ve İYİ Partimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Listelerimizde genel merkezimizin, kadın bir genel başkanın ortaya koyduğu ana ilkelerden biri olan kadın kotasına dikkat edildi. Çok nitelikli ve genç bir liste oluşturuldu. Bu listeyle çok büyük başarı sağlayacağımıza inanıyoruz’ dedi.

Gazete Duvar’ın haberine göre; İYİ Parti’de yarışacak milletvekilleri şöyle:

Adana

GÖKTÜRK BOYVADAOĞLU

MEHMET SERTAÇ DURAK

ŞULE GÖK TÜDEŞREMZİ OĞUZ YILMAZBURAK YİĞENOĞLUİSA AYANOĞLUBAHADIR CEYHANLIERDİNÇ ANTEPÜZÜMÜNİHAL AĞCAERKAN CANERCAN ATALAYSİNEM ULUDAMARHÜLYA AKKÖZ

Adıyaman

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Afyonkarahisar

HAKAN ŞEREF OLGUN

MUSTAFA ENİS ARABACISAFFET ACAROKŞAN ULUSOY EFEGÖNÜL AR GÜNGÖRİBRAHİM ACAR

Ağrı

ÖZHAN KOÇİNTARMETİN AYDEMİRKENAN KAÇMAZÇAĞDAŞ ÇELİK

Amasya

İBRAHİM MERMERMEHMET KİPHİKMET RUŞEN MENEKŞE

Ankara 1. Bölge

KORAY AYDINAHMET EŞREF FAKIBABAKEVSER OFLUOĞLUYETKİN ÖZTÜRKMİNE BAŞBURÇİN ÇİÇEKMETEHAN ERDEMOSMAN TOPALONUR HONDOROĞLUECE ÖZEN AKANAHMET ALTIPARMAKAHMET ERENOĞLUMUHAMMET ECEL

Ankara 2. Bölge

ADNAN BEKERSEDAT AKSAKALLIUĞURHAN FERUDUN BERAT TİRYAKİFATMA ÖZKANMUHARREM BEŞİRRAMAZAN DEĞERLİERDOĞAN YILDIRIMFATMA GÜLÜMSER BİROLNADİR ÇETİNKAYAÖZCAN DAĞGEÇELMAS YAĞMUR

Ankara 3. Bölge

YÜKSEL ARSLANKÜRŞAD ZORLUFATİH KOCASEVİN ÇAĞLAYANTAMER KAYAALPSERDAR SARGINMEHMET ARSLANKADRİYE ÜNLERBERNA ŞAHİNSEVGİ YALAVMUSTAFA TOLGA ÖZTÜRKMEHTAP DEMİRHAN ÖZDEMİR

Antalya

UĞUR POYRAZAYKUT KAYAALİ ADNAN KAYAAYŞEN KURTSERKAN TETİKİLHAMİ OKUDANMEHMET BAŞARANNESRİN ÜNALMUSA ERTUĞANMESUT YILMAZDURMUŞ KAPLANARİF KOCABIYIKBAŞAK KARATAŞDURMUŞ ALİ ARSLANNEŞE TOKERLEVENT ÖZDEMİRHATİCE AVCIArtvinHAMZA GEZMİŞHÜSEYİN IŞIK

Aydın

ÖMER KARAKAŞAHMET ERTÜRKTUĞÇE CANPOLAT YILMAZERHAN ALGANSEMRA YÜCELFEVZİ KÖSECEMAL SARIPINAR ÖNCER

Balıkesir

TURHAN ÇÖMEZÖZLEM URALNEDİM TUNAKAMİL GÜLTEKİN ÖZTÜRKNİLGÜN BAŞARANMUSTAFA LEMİ AYTEKİNMETİN ÖZGÜRKEMAL GİRGİNMEHMET ÇALIK

Bilecik

EREN GÜVEN

Bingöl

HASAN KIZILBOĞASEMA TANİNAHMET ARPA

Bitlis

EDİP SAFTER GAYDALILEVENT NASIRMAŞALLAH ASLAN

Bolu

AHMET ÖRNEKBAŞİRFAN BAYARSUAT ORHAN

Burdur

FARUK ERKANSAFA SÖNMEZMEHMET YAVAŞ

Bursa 1. Bölge

YÜKSEL SELÇUK TÜRKOĞLUSEVİNÇ ATABAYYÜKSEL YILMAZŞEYDA ŞAHİNYAHYA BAHADIRBİRGÜL YILDIZ GÜNAYRESÜL KAPLANÖZGÜR ŞİMŞEKEVREN ŞAHİNFEYZA TEMEL

Bursa 2. Bölge

HASAN TOKTAŞİBRAHİM ALAGÖZORHAN ÖZERSERMİN CAN ÖZENSOYERDAL AYHATİCE DENİZZAFER MİLLİOSMAN ATALAY AKMANENVER YENİÇERİDİLEK DURAK

Çanakkale

RIDVAN UZCENGİZ YALÇINZİŞAN ÖZAYDINMEVLÜT İNANÇ

Çankırı

MEHMET ALİ KARAMEMİŞOYA YAKIN

Çorum

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Denizli

YASİN ÖZTÜRKİBRAHİM ŞENELKADİR TATIKŞEBNEM BABABALIM YAĞCIUĞUR ÇİZMECİOĞLUVEYSEL KARAÇORNAZLI YAŞATÜRK

DiyarbakırVEJDİN ENSARİOĞLUMUSTAFA ŞENAY CANORUÇERDAL YILMAZHÜSEYİN GÜRANSEÇİL AKINMEHMET EMİN EKİNAHMET BAŞARİKENAN KAYAEMRULLAH ÇERİYAKUP ÖZKAYANAZIM KAYAERKAN YILMAZ

Edirne

MEHMET AKALINDİLEK KIRMIZIHASAN HAKAN ŞAHİNHÜSEYİN ERKİN

Elazığ

İRFAN SÖNMEZYÜKSEL ERCANABDULKERİM EFLATUNŞENAY ALADAĞ DEMİRELNAHİT BAYKARA

Erzincan

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Erzurum

ZEKAİ KAYAMELİH KIRKPINARFATMA CANAN UÇARFATİH ARASFATİH KARATAŞESRA AKPINAR

Eskişehir

İDRİS NEBİ HATİPOĞLUÖZLEM AYRANCIMELİH AYDINÖMER İBRAHİM SAYINHAKAN KAYMAKYAĞMUR GÜRSÖĞÜT

Gaziantep

MEHMET MUSTAFA GÜRBANMEHMET AYMEHMET ÖZBERKMEDİNE İLAY YILDIRIMMUSTAFA ALTUNBAŞMEHMET MURAT YAPRAKMESUT NİZİPLİOĞLUSEMA ALBAYRAMMEHMET ALİ YILDIRIMTİBET EKİNCİOKTAY İYİSARAÇNERMİN TUZCUHASAN ALPDOĞANABUBEKİR TEK

Giresun

ÜNZİLE YÜKSELHAKAN BEKTAŞKAYA YILDIZMUSTAFA DİZDAR

Gümüşhane

MUZAFFER ALTIPARMAKBEDRİ AĞAÇ

Hakkari

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Hatay

ADNAN ŞEFİK ÇİRKİNGÖKHAN ZANGÜLÜMSER CEYLAN KÖLESARPER DAVUTİLYAS UYGURMEHMET OĞUZ TURANAYLİN ANIL ARSLANOSMAN AĞCAÇAĞATAY KARAMANOĞLUMUHAMMET MUSTAFA BALCITUNA EBRU ÖZDEMİR

Isparta

AYLİN CESURTİMUÇİN KODAMANİSMET YILMAZFARUK TORUN

Mersin

BURHANETTİN KOCAMAZAYDIN ENES SEYDANLIOĞLUALİ ERESRA KAHRAMANÖZER ÖZELMEHMET TURGUTYÜKSEL ÇELİKESİN ERKOÇALİ RIZA ÖZDENİZMEHMET TÜREMEHMET YUNUS SEVENMUSTAFA ATEŞHİLAL USTA

İstanbul 1. Bölge

NİMET ÖZDEMİRBURAK AKBURAKMUSTAFA CİHAN PAÇACIBAVER MİROĞLUDURSUN ÇOLAKTAHA ORHUN ERTÜRKMENALİ COŞKUNEMİNE KÜÇÜKALİRAŞİT EMİR SÜERMURAT KARAMANVEDAT BAYRAMYÜCEL COŞKUNOĞUZHAN HASARHATİCE DİLRUBA OĞULCUKLUCEVAT SARAÇYÜCEL AYDINMERAL ALEMDARAHMET ÇELEBİAHMET SELÇUK CANİHSAN ÖNDER ALBAYRAKAYSEL KIRALİHÜLYA ARICIUĞUR HÜSEYİN HASANÇEBİBARIŞ TAVLAŞOĞLUKADİR KÜRŞAT ARSLANBÜLENT ASLANRAMAZAN UĞURALMEHMET ERİŞENARİF TEVETOĞLUAYŞE KIRAÇERDAL DEMİRSEDAT GÜRKANSEVİM DEMİRCELAL MAHMUT SOLAKNAZLI YURDUSEVEN

İstanbul 2. Bölge

MEHMET SATUK BUĞRA KAVUNCUSALİM ENSARİOĞLUBAHATTİN BAHADIR ERDEMECE GÜNERHATİCE CEREN YILMAZHATİCE KAYALIMÜJDAT ÖZTÜRKMUSTAFA YAZICIABDULLAH ŞALCIALİ ÇELİKFİSUN MEHLİKA TOCAİSMET KOÇAKALİ AKGÜNERİŞ CESURBARBAROS HAYRETTİN MAHİROĞULLARIERHAN ÖZKANBİLAL UZUNGÖKHAN KARGIHASAN HOŞBENRAİF GÜLERASLIHAN ELİBOLYILMAZ DAĞDELENMUSTAFA ALKAN KÜÇÜKLERNAZLI ASPAY ŞENERAFFAN MAHMUT KEÇECİARZU BAŞKANÖMER LÜTFİ ÖZENÇ

İstanbul 3. Bölge

ERSİN BEYAZSEYİTHAN İZSİZAYŞE SİBEL YANIKÖMEROĞLUŞÜKRÜ KULEYİNCELAL KARAPINARHAMZA YURTSEVERALİ KIDIKMEHTAP NAZAN GÖKTAŞMETİN BOZKURTFEVZİ FATİH OĞUZETHEM BAYKALÜLKÜ AYAYDINDOĞAN AVCIADNAN SİNAN ÇAKIROĞLUAYHAN BÖLÜKBAŞIMETE KOCASURURİ KARABALNAZMİYE İZGİNSEVİNÇ GÜMÜŞMEHMET ALİ UYKURZEKİ BULGANARZU ÖNŞENŞULE AĞAÇAYAK ERSOYHÜRANA GÜNGÖRMELİHA APAYDINARZU ŞİMŞEKBUSE ALBAYRAKMERYEM TANRIVERDİ GÖKTAŞATAKAN ÖZKANHASAN KAYAŞEREF TAMTÜRKASİYE KÜÇÜKYILMAZBURAK USTALIKÜRŞAT ÖZERSELMA SARICIOĞLU ÇALIŞKANFİLİZ ÇELİK

İzmir 1. Bölge

DURSUN MÜSAVAT DERVİŞOĞLUÜMİT ÖZLALEÖZTÜRK KESKİNÜLKÜ DOĞANALİ TOPÇUFİGEN YILDIRIMLÜTFİ İLTERİŞ ÖNEYİSMAİL AYBARS AKSOYASLAN SEZGİNGİZEM ALBAŞKAAN ALTINDAĞMURAT ÇAKARHASAN YILDIZGÜLŞAH SAKAR

İzmir 2. Bölge

HÜSMEN KIRKPINARYİĞİT KARAKIŞARZU YILDIRIMTAMER CÜCÜDİNÇER IŞIKTAŞMÜJDE HARPUT APAKMÜMİN YALÇINKAYAYELİZ ÇULHABÜLENT UYGURMİRAN BACGEROĞLUMUSTAFA NURİ DENİZNAZLI BUKET KARASUMEHMET HALİS KÖSEMEHMET EMİN CANTÜRKKahramanmaraşAHMET ÇABUKELNESLİHAN KOCA NERGİZZİYA DUMLUPINARBURAK SERTŞEYMA AYTEMİZ ARSLANTÜRKİRFAN MERT YIKANEMİNE LEBLEBİCİSERDAL KURTOĞLU

Kars

ALPASLAN YÜCEAYTAÇ ERMAN KESGİNAYŞE TARLAK YILMAZKastamonuAHMET KATARMETİN ATEŞMUSTAFA GÜVENÇ

Kayseri

DURSUN ATAŞABDULLAH İLKER SUNGURHÜSEYİN CENGİZ GÜRBÜZBETÜL TOSUNKAZIM YÜCELSERAP DURMUŞSÜLEYMAN BOZKURTMEHMET SEBATİ ATAMANSEDAT KILINÇBELGÜZAR KILIÇ

Kırklareli

TÜRKER YÖRÜKÇÜOĞLUSİBEL PİŞKİNHİLMİ KAHRAMAN

Kırşehir

TURAN YILDIRIMASAF KAYAOĞLU

Kocaeli

LÜTFÜ TÜRKKANŞANBAZ YILDIZMEHMET KAMİL ŞİRİNPELİN FİLİZ COŞTURNESLİ GÖKÇE KONDU ÇAĞLAYANALİPAŞA NAİPOĞLUABDULKADİR ERBAĞCIYÜKSEL ERCANÖZHAN AŞKIN ÖZTÜRKHASAN SIRSEDA BÜYÜKKARAGÜZİN AŞKIN ALPARSLAN ATALIAŞKIN ÖZÖNSAVAŞ EMİNOĞLU

KonyaÜNAL KARAMANFAHRETTİN YOKUŞSELİN TOZOĞLUOSMAN FEDAİSÜLEYMAN ŞENOLYAŞAR YAMANTOLUNAY ÖZÇELİKESRA TOTANNURİ ÜNALANERHAN GÖKMENHASAN HÜSEYİN HADİMLİADNAN AYYILDIZİSMAİL AFŞARİBRAHİM ÇALIŞKANSEMA VADİ

KütahyaORHAN ÖZATİKSEYDİ KARAKUŞEROL ERTÜRKNURCAN DUYGUTANSU COŞKUN

MalatyaŞEYHMUS GÖÇMEZATİLLA ŞAHİNELİF APOHANSELÇUK HANMETİN KAPIDEREMENİJE NUR ÖZCAN

ManisaŞENOL SUNATHASAN ERYILMAZFİLİZ TUĞÇE AYRANCI İPLİKÇİMEHMET KOÇGÜRHAN ÖZCANORKUN ŞIKTAŞLIASLI ÖZKAZIM ÖZSOYBİRGÜL BOZKURTMEHMET DOĞAN

MardinENVER ABEŞSONGÜL SADİOĞLUABDULLAH KARAKEÇİABDULMUTALİP IRMAKŞEYHMUS MUSAOĞLUAZİZ ARDA UĞUR

MuğlaMETİN ERGUNBEHÇET SAATCIMEHMET TOSUNGÜLGÜN ÇOLAKOĞLUAYFER İLHAN ÖÇERTULGAY HASARÖMER KAYA

MuşMÜMTAZ YAVUZUMUT DENİZ GÜNEYSUEFEKAN KEMALOĞLU

NevşehirRASİM ARIMESUT ERDOĞANAYŞE GÖL MIHÇI

NiğdeMÜMİN İNANOLGUN EYTEMİŞFETDAH GÜLTEKİN

OrduİDRİS NAİM ŞAHİNONUR ŞAHİNÇİĞDEM ÇELENK KARAKAYAMURAT VARDALEBRU AVCI BAŞARANFEYZA NUR YALÇIN ÖNER

RizeADAY GÖSTERİLMEDİ

SakaryaÜMİT DİKBAYIRSELÇUK KILIÇASLANARZU AKÇALIŞKANEDİZ SERDİP DOKUMACIDUYGU ÇETİNKAYA ACARYUNUS AYDEMİRALPER ALPAYHAKAN BAYKAL

SamsunERHAN USTAİMREN NİLAY TÜFEKÇİAHMET KARKUCAKYUNUS GÜNBİRSEN ÖZTÜRKHALİL İBRAHİM YALGINEFE AYDINUFUK GÜLŞENKAZIM CAN ŞEN

SiirtİLHAN YİĞİTSERVET TARDUŞABDULMECİT NAS

SinopYILMAZ ŞANLANBAKİ TAŞKIRAN

SivasCELAL DAĞGEZAHMET BOZDOĞANSERAP BOZPOLAT AYANMERVE YILDIZ YARAYTOLGA SAY

ŞanlıurfaEMİN YETİMMUHAMMET ALİ ARUSOĞLUMUSA MANGALMAHMUT SUBAŞICEM KARAKEÇİLİMEHMET ŞAHİN GÜLELMEHMET EMİN GÜVENÇMUSTAFA DİRİERHÜSEYİN SİRHAN GÖKDOĞANGÜLCAN CENGİZMEHMET HAMCANMEHMET YILDIRIMÖMER FARUK AİŞEOĞLUİHSAN KAYA

TekirdağSELCAN HAMŞIOĞLUSERTAÇ ALKAYAHAZIM TAMER DODURKAZEKİ UZUNAYNUR ÇEŞMELİLERŞERAFETDİN TERZİMEHMET İLKER ATASEVERCEM CAVCAR

TrabzonYAVUZ AYDINASLAN GÜNERSERPİL AKÇAYTAHSİN AKYÜZAKIN ÇELİKBÜLENT ARSLAN

TunceliROZAN ALİ FAYIK

UşakMUHAMMET GÜRDALYAN ÖZDEMİRTOLGA PİRİNÇCİ

VanADAY GÖSTERİLMEDİ

YozgatLÜTFULLAH KAYALARALİ KEVENİSMAİL YILMAZNAFİYE BALÇIK

ZonguldakEVRİM BALBALOĞLUTOLGA GÖRENMEHMET BATU MÜFTÜOĞLUMUSTAFA ADİL ÖZKANRENDA OKAY

AksarayTURAN YALDIRALİ ABBAS ERTÜRKNACİYE AKKUŞ TÜRKGÜRSEL KESKİN

BayburtKARABEY KADRİ KARAOĞLU

KaramanATİLA ZORLUZİHNİ KOCAERKEKFADİME HARMANİZİ

KırıkkaleBÜLENT ŞÜKRÜ ALTINIŞIKORHAN KILIÇSEVİM PEHLİVANLI ÖZBEK

BatmanADAY GÖSTERİLMEDİ

ŞırnakADİL ÖZÇINARNURETTİN İLÇİOSMAN FERFOOĞLUDOĞUKAN YAYCI

BartınADAY GÖSTERİLMEDİ

ArdahanAYTEKİN KAYANABİRE REÇBER

IğdırKEREM AKBULUTTAMER BAŞARAN

YalovaAYHAN KÜÇÜKERSİN AKYÜZELİF AKYOL TOSUN

KarabükKÜBRA DURSUNİSMAİL YALAVOZAN CANYURT

KilisMUSTAFA ARAZMUSTAFA POLAT

OsmaniyeELİF LOĞOĞLUMEHMET DEMİRADEM KIDIKFATİH KILINÇ

DüzceADAY GÖSTERİLMEDİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir