Kripto Balinaları Ripple ve Bu Altcoinlere Yükleniyor!

On-chain veriler, büyük yatırımcıların devam eden piyasa belirsizliğine rağmen istikrarlı bir şekilde Ripple gibi yüksek hacimli altcoinleri biriktirdiğini gösteriyor.

Balinalar, Ripple ve MATIC’e yüklenerek belirsizliğe meydan okudu

Balina izleme platformu WhaleStats, en büyük 5,000 Ethereum balinası arasında MATIC’in, 167,714,936 dolarlık birikimle Shiba Inu’nun ardından ikinci sırada olduğunu bildirdi. Öte yandan, 100.000 ile 1 milyar Ripple (XRP) arasında bulunan balinalar, 7 Mart’tan bu yana satın alma çılgınlığı içindeler.

XRP’ye yönelik talebin nedenlerinden biri, SEC davasındaki artan momentum olabilir. Özellikle, Ripple’ın düzenleyiciye karşı destek toplamasındaki artış dikkat çekiyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Messari CEO’su Ryan Selkis, ödeme ağı için davayı kazanma konusunda iyimserliklerini dile getirdi.

Selkis, 21 Mart tarihli analizlerinde şunları yazdı: “Ripple’ı geçmişte çeşitli nedenlerle eleştirdim, ancak daha önce hiç olmadığı kadar onlarla aynı hizada hissediyorum. Ripple, aşırı yayılmacı XRP-SEC davasını kazanmalı ve XRP Ledger, dijital ödemeler altyapısı için küresel olarak adil bir şekilde rekabet edebilmelidir.”

Ripple ağı yeni balinaları ağırlıyor

On-chain analisti Ali Martinez tarafından doğrulanan Santiment verilerine göre, Ripple ağına 10-100 milyon XRP tutan 50 yeni balina eklendi. Bu balinalar bir aylık süreçte 185,4 milyon dolar değerinde 420 milyon XRP biriktirdi.

Polygon’da (MATIC) balinaların radarında

Balinalar ayrıca, muhtemelen zkEVM teknolojisine duyulan coşku nedeniyle yüklü miktarda MATIC biriktiriyor. Ethereum ölçeklendirme çözümü, ayın başlarında, geliştiricilere zkEVM’ye dayalı öz-yönetimli, merkezi olmayan ve özel kimlik çözümleri oluşturma araçları sağlayan bir merkezi olmayan kimlik çözümü duyurdu.

Chainlink (LINK) balinaların ilgisini kazanabilir mi?

Chainlink (LINK), son zamanlarda yatırımcı sayısında sürekli düşüşe tanık oldu. Dune’un verileri, günlük 1+ LINK’e sahip cüzdan sayısının aylardır düşüş eğiliminde olduğunu ortaya koydu. Market.link’e göre, ağda harcanan gas da azaldı, bu da Chainlink ağının daha az kullanıldığını gösteriyor.

Yine de, ağdaki kullanıcı sayısının azalmasına karşın, balinalar hala LINK’i diğer kripto para birimlerine tercih ediyor. LINK kısa süre önce Shiba Inu’yu geçerek ilk 500 Ethereum balinası arasında en çok işlem gören token oldu.

Ek olarak LINK, yeni kullanıcıları ağa çekmede rol oynayabilecek benimsemeyi artırma çabalarını da hızlandırıyor. En yenilerinden biri, otomatik likidite yönetimini desteklemek için Chainlink Automation’ı donatan SteakHut ile entegrasyondu.

Yeni duyurularla birlikte, ağ etkinliğine çok benzer şekilde, LINK’in on-chain metrikleri de iyimser bir senaryo ortaya koyuyor. Örneğin, LINK’in borsalardaki arzı düşerken borsa dışındaki arzı arttı. Bu eğilim, LINK’in önümüzdeki günlerde fiyat gidişatını değiştirmesine yardımcı olabilir. Güncel teknik analizler, LINK’in yükselen piyasa eşliğinde %10-15 arasında değer kazanabileceğini öngörüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir