Loto milyoneri gurbetçi piyangoyu bir kez daha kazandı

Almanya’da geçen yıl Eylül ayındaki loto çekilişinde 10 milyon değerinde büyük ikramiyeyi kazanan Türkiye doğumlu Alman vatandaşı Kürşat Yıldırım, Avrupa’da en çok konuşulanlar arasına girmişti.

Yıldırım, kendisine piyango vurmasının ardından Dortmund’daki bir çelik fabrikasındaki işini bırakmış, lüks harcamalar yapmaya başlamıştı.

İşleri iyice ilerleten Yıldırım, 10 milyon Euroluk ikramiyenin tadını çıkaracağı bir kız arkadaş aradığını, “sarışın ya da esmer olmasını” önemsemediğini, “seyahat etmeyi sevmesi ve kendisiyle bir aile kurmaya hazır olmasının” önemli olduğuna dikkat çekerek, “Ne olursa olsun güvenebileceğim bir kadına ihtiyacım var” diyerek Alman Bild gazetesi’ne ilan bile vermişti.

İkramiye kazandıktan altı hafta sonra bir ikramiye daha kazanan Yıldırım, üçüncü kez ikramiye kazandı. Mirror’ın haberine göre Kürşat Yıldırım’a manşetlerde yer veren dünya basını, Yıldırım’ı ‘Dünyanın en şanlı adamı’ ilan etti.

LOTO OYNAYIP UNUTMUŞTU

Daha önce lotodan en fazla 3 bin euro kazanan Kürşat Yıldırım, geçen yılki 24 Eylül çekilişinden iki gün önce saat 15.47’de mahallesindeki loto bayisinde yine büyük ikramiye için 139 euroluk kupon doldurmuştu. Ancak oynadığı loto kuponunu kenara atmış ve unutmuştu.

Gazetelerde büyük ikramiyenin Dortmundlu bir talihliye çıktığını öğrenince kuponunu alıp loto bayisine giden Kürşat Yıldırım, burada, loto merkezine başvurması gerektiğini öğrenmişti.

Orada bir form doldurup başvuruda bulunan Kürşat Yıldırım, kuponun fotoğrafını çekip arkadaşına göndermiş ve kendisi adına kontrol etmesini istemişti. Arkadaşı ise yaklaşık yarım saat sonra görüntülü arayarak milyoner olduğunu müjdelemişti.

Büyük ikramiyeyi kazanan Kürşat Yıldırım, parasını aldıktan hemen sonraki 30 gün içinde ev ve lüks arabalar satın aldı. Ancak Kürşat’ın şansı yaver gitmeye devam etti.

İngiliz Mirror gazetesinde yer alan habere göre, Kürşat Yıldırım yine piyangoyu kazandı. Kürşat Yıldırım bu kez piyangodan 2 bin 300 sterlin kazandı. Böylece Yıldırım, üçüncü kez piyangoyu kazanmış oldu.

2022 Eylül ayında büyük ikramiyeyi kazandıktan yalnızca 6 hafta sonra ikinci kez oynadığı lotodan 1500 sterlinlik bir ikramiye daha kazanmıştı. Kürşat Yıldırım’a manşetlerde yer veren dünya basını, Yıldırım’ı ‘dünyanın en şanlı adamı’ ilan etti.

Üçüncü kez piyangoyu kazanan Kürşat Yıldırım, bu kez tüm parasını birine verdiğini söyledi. Ancak kime verdiği henüz bilinmiyor.

TİMSAH GEZDİRİRKEN GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

TikTok’ta yayınlanan bir videoda Kürşat’ın köpek tasmasıyla yavru bir timsah gezdirdiği görülmüş ve büyük şaşkınlık yaratmıştı. Kürşat’ın bu videosunu görenler ‘Parayı nereye harcayacağını şaşırdı’ yorumunu yapmıştı.

Yıldırım, piyangoyu kazanmasına rağmen “nereden geldiğini unutmayacağını” söyleyerek, “Ben işçi sınıfındanım, asla kibirli bir insan olmayacağım. Bu işin en güzel yanı çok fazla insanı mutlu edebiliyor olmanız, bu yüzden hemen aileme ve kardeşlerime para aktardım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir