Togg’un Asıl Rakibi Geliyor: Bütçe Dostu Tesla Model 2 Yolda!

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde resmi olarak satış yapmaya başlayan Tesla, yeni bütçe dostu otomobili Tesla Model 2 üzerinde çalışıyor. İşte detaylar…

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi Tesla, geçtiğimiz günlerde Master Plan Part 3 isimli yol haritasını hissedarla paylaştı. Şirketin gelecek planları hakkında bilgiler veren yol haritası, yakında daha uygun fiyatlı bir aracın üretileceğini de gün yüzüne çıkardı.

Tesla Model 2 isminde piyasaya sürülmesi beklenen araç hakkındaki birçok bilgi yol haritasındaki belgeler sayesinde ortaya çıktı. Markanın önceki modellerine göre daha küçük ve kompakt yapıda olacak otomobil için ön görülen satış bilgileri de sızdırıldı.

Uygun fiyatıyla öne çıkacak araç için kullanılan LFP tipi bataryanın kapasitesi 53 kWh olacak. Bu durum onu Model Y ve 3’e kıyasla daha düşük ömürlü yapsa da fiyat bakımından daha cazip kılınmasını sağlayacak.

Amerikan otomobil devinin yayınladığı planlara göre, Tesla Model 2’den 40 milyon adet üretilecek. Taşıdığı pil tipi, menzil mesafesi ve diğer modellere göre daha küçük hacimli olması sebebiyle yeni otomobilin 25.000 dolarlık bir fiyat bandından daha yükseğe satılmaması bekleniyor.

Peki siz yeni bütçe dostu Tesla Model 2 hakkında ne düşüyorsunuz? Sizce yaklaşan otomobilin fiyatı ülkemizde vergiler ve kur farkı ile beraber kaç TL’ye ulaşır? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir