TRON Mucidi 2 Altcoin Aldı: Milyon Dolarlar Kazandı!

Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, ABD bankacılık kriziyle fiyat sabitliğini kaybeden stablecoin’ler üzerinden 3,3 milyon dolar kazandı.

Tron kurucusu, dalgalı stablecoin piyasasını fırsata çevirdi

On-chain araştırmacısı Lookonchain, Justin Sun’a ait olduğu düşünülen bir cüzdanın, USDC fiyat sabitliğini kaybettiği esnasında 3,3 milyon doların üzerinde kar elde ettiğini bildirdi. İlgili cüzdan, yüklü miktarda USDT’yi dip fiyattaki USDC ile takas etti.

“0xbcb7” isimli cüzdan, USDC fiyat sabitliğini kaybettikten sonra Aave’de depolanan 50 milyon USDC’yi 50 milyon DAI ile değiştirdi. Ardından, Binance’ten de USDC çekti bunları yine DAI ile takas etti. Diğer işlemde, Binance’ten 214,9 milyon USDT çekti, bunun 100 milyonunu 103,3 milyon USDC’ye ve 75 milyonunu 75,5 milyon DAI’ye çevirdi.

Cüzdan daha sonra 30 milyon DAI’yi 30 milyon USDC ile değiştirmeden önce tüm USDC’yi DAI ile takas etti. Ayrıca 50 milyon USDC’yi “0x30Dff” adresine aktarmadan önce USDT ile 20 milyon USDC satın aldı. İlginç bir şekilde, aynı adres Justin Sun’dan da 100 milyon USDC aldı ve 150 milyon USDC’nin tamamını Coinbase’e aktardı.

Lookonchain’in raporuna göre Justin Sun, Aave’den 82 milyon USDC’nin tamamını fiyat dalgalanırken 82 milyon DAI ile takas etti. Bu hareketin, depegging sırasında kayıplardan kaçınmasına ve USDT ile USDC satın alarak 3,3 milyon dolardan fazla kazanmasına yardımcı olduğu bildirildi.

USDC ‘kolay’ kazanç arayan yatırımcıların radarında

Kriptokoin.com olarak aktardığımız ABD enflasyon verilerinin ardından başlayan rallide USDC fiyat sabitliğini korumakta güçlük çekiyordu. Bu da traderların durumdan kar elde etmek için fırsatlar aramasıyla çok sayıda piyasa faaliyetiyle sonuçlandı. Bazı traderlar zarar etmiş olsa da, Justin Sun’un rapor edilen stratejisi meyvesini vermiş ve önemli karlar sağlamış görünüyor.

MakerDAO, USDC’den korunmak için yeni mekanizmasını tanıttı

MakerDAO (MKR), yeni bir acil durum yürütme teklifinde, DAI stablecoin’ini basmak için kullanılan teminat varlıkları için bir borç tavanı kırıcı getirmek üzere topluluk onayı istedi. Bu hareket, USD Coin’in (USDC) geçen hafta sonu, arkasındaki şirket Circle’ın Silicon Valley Bank’ta (SVIB) mevduat tuttuğunun ifşa edilmesi nedeniyle fiyat sabitliğini kaybetmesinden sonra gerekli hale geldi. USDC, DAI için önemli bir teminat desteği olduğundan, sabitlemeyi kaldırma olayı, DAI için dolar paritesinde geçici bir kayıpla sonuçlandı.

Bu yeni teklifle DeFi protokolü, Maker protokolünde herhangi bir teminat türünün borç tavanını sıfırlayacak bir mekanizma uygulamayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir