Yeniden Refah Partisi Başkanı Erbakan, Cumhur İttifakı’na katılmayıp Cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı

Investing.com – Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı adaylığı başvurusunda bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekili seçimlerinde cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuruda bulundu.

Başvuru sonrası açıklama yapan Erbakan, babası Necmettin Erbakan döneminde 54. Hükümetin kısa dönemde büyük adımlar attığını belirtti ve şöyle dedi:

“Dar gelirlinin alım gücünün bu kadar kısa sürede bu denli yüksek oranda artırıldığı bir dönem ya da bir ülke görülmedi. Paylaşımda adaleti koalisyon hükümetinde Erbakan ve Milli Görüş gerçekleştirdi.”

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katılmayacak

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı ve hiçbir ittifakı destelemeyeceklerini, seçime müstakil (bağımsız) olarak gireceklerini açıkladı.

Erbakan, neden Cumhur İttifakı’na katılmadıklarına dair soruya, zamanı gelince açıklayacaklarını, ancak parti kararının bu yönde olduğunu belirtti.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz hafta içinde AK Parti yetkilileri ile  Yeniden Refah Partisi yetkilileri arasında bir görüşme oldu.Yeniden Refah Partisi ‘nin 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu’nun kaldırılması yönünde talepte bulunduğu, ancak talebinin AK Parti içinde kabul görmediğine dair haberler çıkmıştı.

Yazar: Deniz Engin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir