Gazeteci Emrullah Erdinç, Engin Polat Hakkında Çok Önemli Bir Detayı Ortaya Çıkardı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonrası ifadeleri alınan Dilan Polat ve Engin Polat hakkında tutuklama kararı verildi. Her an yeni bir gerçeğin ortaya çıktığı Polat davasında bir bilgi daha gündem oldu. Gazeteci Emrullah Erdinç, Engin Polat’ın çakarlı araç talebinde bulunduğunu söyledi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan ve Engin Polat çiftinin sosyal medya paylaşımlarıyla gündem olduktan sonra haklarında kara para iddialarının ortaya atılmasıyla harekete geçti.

Haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Dilan ve eşi Engin Polat ikilisi 1 Kasım günü, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Eş zamanlı yapılan operasyonun ardından yapılan sorgulamaların ardından 18 şüpheli Anadolu Adliyesine sevk edilmişti.

Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat’ın içinde yer aldığı 12 kişinin tutuklanmasına karar verildi.

Şirket içi konuşmaları yapmak için gizli bir iletişim ağı kurdukları ortaya çıkan Dilan ve Engin Polat cephesinde her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor.

Polat davasının ilk gününden bu yana takipçisi olan isimlerin arasında yer alan Gazeteci Emrullah Erdinç sosyal medya hesabından bir detayı paylaştı.

Buna göre, şu an da parmaklıklar arasında bulunan iş insanı Engin Polat’ın İstanbul Valiliği’nden polis koruması ve çakar istediği ortaya çıktı.

Valilikten talep edilen söz konusu polis koruması ve aracına çakar isteğinin ise İstanbul Valisi Davut Gül tarafından reddedildiği öğrenildi.

Gazeteci Emrullah Erdinç’in X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımını da buradan görebilirsiniz ?

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x