Kilit Öneri Geçti: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Ralliye Başladı!

Türk kripto yatırımcılarının da ilgi gösterdiği altcoin projesi toparlanma hamlelerine devam ediyor. Terra Luna Classic topluluğu USTC’nin darphane basımını durdurmaya yönelik kilit öneriyi kabul etti. Bunun ardından ekosistemdeki tokenler (LUNC, USTC ve LUNA) ralliye çıktı.

Terra Luna Classic topluluğu kilit USTC teklifini kabul etti

Altcoin topluluğu, USTC basımını devre dışı bırakma ve Tobin vergisini %100’e çıkarma önerisini kabul etti. Topluluk kararı oy birliğiyle aldı. Topluluk ve geliştiriciler USTC’nin yeniden basılması için çeşitli çabalar sarf ediyor. Nihayetinde Terra Luna Classic Blockchain’in ve LUNC tokeninin yeniden canlanmasına yardımcı oluyorlar. LUNC, USTC ve hatta LUNA son 48 saat içinde bir yükselişe tanık oldu.

11868 numaralı “Tobin vergisini %100’e çıkararak USTC basımını devre dışı bırakın. Bunun için 11784 numaralı öneriyi yerine getirin” önerisi USTC basımını ve yeniden basımını durdurmayı amaçlıyor. Şu anda Blockchain’de gerçekleşen tek USTC basımı, bir kripto parayı yakarak başka bir kripto para basmaya izin veren piyasa modülü aracılığıyla gerçekleşiyor.

Teklif altcoin projesi için ne anlama geliyor?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 2022 Terra-LUNA krizinden sonra, piyasa modülü aracılığıyla LUNC’a ve LUNC’tan takas yapılmasını engelleyen mekanizma devre dışı bırakıldı. Bu, Terra Classic’teki tüm piyasa takaslarını ve bu tür kripto para basımlarını etkili bir şekilde devre dışı bırakacak. Kullanıcılar USTC ile diğer stablecoin’ler arasında takas yapamayacak. Bu da USTC’nin takasla yakıma gitmesini devre dışı bırakacak. Teklif, Terraswap gibi DEX’ler aracılığıyla altcoin takasını etkilemeyecek. Bu, mevcut pariteler için mümkün olmaya devam edecek.

Öneri, en iyi doğrulayıcıların çoğunluk desteği ile %98,95 lehte oy aldı. Oy kullanan 55 doğrulayıcıdan 50’si “Evet” oyu verdi. Bunlar arasında Allnodes, Interstellar Lounge, HappyCattyCrypto, Interstake One, JESUSisLORD ve diğerleri gibi doğrulayıcılar yer alıyor. Bu arada, aylardır doğrulayıcılardan oybirliğiyle destek alan ilk teklif oldu.

Terra ekosistem tokenları ralliye başladı!

Son 24 saatte LUNC fiyatı 18% yükseldi. Altcoin, yazı sırasında 0.000084 dolardan işlem görüyordu. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0.0000703 dolar ve 0.0000963 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %300 artarak traderlar arasındaki ilgiyi gösterdi.

USTC fiyatı son 24 saatte %15 yükselişle 0,014 dolara ulaştı. Token için 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,012 dolar ve 0,017 dolar oldu. Bu arada, USTC işlem hacmi de önemli ölçüde arttı. LUNA fiyatı ise son 24 saatte %33 yükseldi. Altcoin, yazı sırasında 0,73 dolardan işlem görüyordu. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,55 dolar ve 0,87 dolar oldu. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %300 artarak traderlar arasındaki ilgiyi gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x