Vatandaşlık İçin Sahte Belgeler Oluşturarak Haksız Kazanç Sağlayan 11 Kişi Yakalandı

İstanbul’da yapılan operasyon sonucu; yabancı ve yerli vatandaşlar için sahte belgeler ile hileli evlilik, ikamet ve vatandaşlık başvurusu yapan 11 kişi yakalandı. Yakalanan şüphelilerin arasında nikâh memurları, şirket sahipleri ve tercümanlar gibi önemli isimler de bulunuyor.

Göçmen kaçakçılığının önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalarda, usulsüz evliliklerle vatandaşlık başvurusu yapan ve bu durumdan haksız kazanç sağlayan 11 kişi 28 Kasım’da yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen soruşturmada yakalanan 11 kişinin içerisinde nikâh memurları, aracılar, şirket sahipleri, danışmanlık çalışanları ve tercümanlar bulunuyor.

Yapılan aramalarda şüphelilere ait ev ve iş yerlerinde, işlenen suçtan kazanılan 2 bin 270 avro, bin 440 dolar, 930 sterlin ve 80 bin Türk lirası ve usulsüz düzenlendiği değerlendirilen kısa ve uzun ikamet formu, aile ve öğrenci ikamet başvuru formları, evlilik başvuru belgeleri, bekarlık belgeleri bulundu.

Yakalanan şüpheliler stanbul Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünde 2 gün süren ifade işlemlerinin ardından bu sabah saatlerinde mahkemeye sevk edildiler.

Mahkemeye sevk edilen 11 şüphelinin bugüne kaç sahte belge ile yabancı ve yerli vatandaşlar için hileli evlilik, ikamet ve vatandaşlık başvurusuna onay verdikleri ise bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x